Events
Series
Persons
Clubs
Log In
English
Čeština
Deutsch
English
Español
Italiano
Latviski
Lietuvių
Magyar
Norsk
Polski
Slovenščina
Suomi
CHIS Cup 2023: Total Results
Series
CHIS Cup 2023
E - TOTAL
E - Open
E - Junior
E - Physically Challenged
All
All
Top 100
Brief
Full
Detailed
Brief
Rank only
Total
Name
Club
Country
1
Krešo Keresteš
OK Trzin
SLO
788.12
2
Emil Kacin
OK Azimut
SLO
785.81
3
Tomislav Varnica
OK Vihor
CRO
752.96
4
Iva Lovrec
OK Vihor
CRO
739.00
5
Renato Bettin
Or Swallows
ITA
737.27
6
Susy De Pieri
Eridano Adventure
ITA
730.20
7
Klemen Kenda
OK Azimut
SLO
718.70
8
Ivo Tišljar
OK Orion
CRO
712.44
9
Jasminka Cindrić Perković
OK Međimurje
CRO
708.36
10
Dalibor Perković
OK Međimurje
CRO
669.06
11
Mateja Keresteš
OK Trzin
SLO
643.71
12
Jonatán Furucz
Farmaceut Bratislava
SVK
625.76
13
Ján Furucz
Farmaceut Bratislava
SVK
625.67
14
Piergiorgio Zancanaro
Padova Or.
ITA
600.36
15
Fulvio Lenarduzzi
Or. School Friuli
ITA
585.84
16
Zoltán Miháczi
Tipo TKE
HUN
578.08
17
Alessandro Casarin
Or Swallows
ITA
497.35
18
Pavel Ptáček
BETA URSUS Rosice
CZE
478.82
19
Davide Martignago
OK Montello
ITA
469.55
20
Libor Forst
Matfyz Praha
CZE
440.64
21
Šimon Mižúr
Farmaceut Bratislava
SVK
435.84
22
Matej Sedej
OK Azimut
SLO
418.42
23
Borja Slamic
OK Azimut
SLO
392.02
24
David Sedej
OK Azimut
SLO
387.64
25
Zdenka Petra Štambuk
OK Ivan Merz
CRO
365.96
26
Anja Babic
OK Trzin
SLO
358.50
27
Daniele Martignago
OK Montello
ITA
348.60
28
Rok Sedej
OK Azimut
SLO
348.42
29
Leonardo Bortolato
Or. Treviso
ITA
337.52
30
Nicola Galvan
Asiago 7 Comuni
ITA
322.38
31
Igor Bončina
OK Slovenske Konjice
SLO
321.47
32
Fruzsina Bíró
Bimahev
HUN
318.54
33
Krystian Petersburski
Azymut 45 Gdynia
POL
297.50
34
Marcello Lambertini
POL. G. MASI
ITA
296.47
35
Michele Cera
Erebus Or. Vicenza
ITA
289.26
36
Matija Razum
OK Japetić
CRO
287.32
37
Sebastiano Lambertini
POL. G. MASI
ITA
285.66
38
Ondřej Macek
Lokomotiva Pardubice
CZE
278.86
39
Maciej Urbaniak
Stowarzyszenie Rozwoju Orienteeringu
POL
277.13
40
Daniele Danieli
Padova Or.
ITA
276.72
41
Aaron Gaio
GS Pavione
ITA
274.93
42
Gregor Hvala
OK Azimut
SLO
269.92
43
John Kewley
MDOC
GBR
268.99
44
Pinja Mäkinen
Finland
FIN
268.56
45
Polona Jezeršek
OK Komenda
SLO
268.28
46
Normunds Narvaiss
Sprīdītis TSK
LAT
267.74
47
Lennart Wahlgren
Rehns BK
SWE
263.11
48
Kristaps Mierlauks
Sprīdītis TSK
LAT
261.03
49
Blaž Kölner
OK Komenda
SLO
260.67
50
Anton Puhovkin
Ukraine
UKR
260.38
51
Beata Mazurkiewicz
Orientop Wroclaw
POL
260.00
52
Yevhenii Lukatskyi
PodilTeam Bamby SC
ISR
257.08
53
Adam Stalka
Stowarzyszenie Rozwoju Orienteeringu
POL
256.49
54
Vladyslav Vovk
Prolisok
UKR
256.31
55
Oleksandr Grysha
PodilTeam Bamby SC
UKR
255.91
56
David Jukes
Berkshire Orienteers
GBR
254.54
57
Jiří Kalousek
FS Praha
CZE
254.31
58
Marko Dudić
OK Slovenj Gradec
SLO
253.48
59
Luka Kosić
OK Japetić
CRO
252.91
60
Erik Lundkvist
HJS Vansbro OK
SWE
252.68
61
Martin Fredholm
OK Linné
SWE
251.07
62
Mykola Opanasenko
Prolisok
UKR
250.13
63
Mauro Nardo
Padova Or.
ITA
248.38
64
Marta Mazurkiewicz
Orientop Wroclaw
POL
245.97
65
Žiga Sedej
OK Azimut
SLO
245.75
66
Jana Kosťová
Czech Republic
CZE
244.00
Anna Pózna
GOC
HUN
244.00
68
Maria Bertilla Pajaro
Padova Or.
ITA
243.82
69
Gábor Fekete
ZTC
HUN
243.44
70
Fabio Bortolami
Padova Or.
ITA
237.84
71
Iryna Kulykova
Prolisok
UKR
237.10
72
Esko Junttila
Muuramen Rasti
FIN
235.14
73
András Éles
GOC
HUN
234.97
74
Zoltán Bárdosi
SZT
HUN
231.08
75
Kyrylo Butskyi
Prolisok
UKR
229.71
76
Katarzyna Urbaniak
Stowarzyszenie Rozwoju Orienteeringu
POL
228.85
77
Máté Maródi
SAS
HUN
227.43
78
Ivan Kobets
PodilTeam Bamby SC
UKR
226.92
79
Armando Martignago
OK Montello
ITA
226.70
80
Alberto Albarello
Erebus Or. Vicenza
ITA
226.49
81
Matyáš Kosť
SKV Praha
CZE
225.43
82
Zbigniew Bąk
Poland
POL
223.07
83
Pavel Šprynar
SKV Praha
CZE
217.81
84
Maryna Narovlianska
PodilTeam Bamby SC
UKR
217.74
85
Giuliano Michelotti
Arco di Carta
ITA
217.58
86
Kseniia Puhovkina
Prolisok
UKR
217.25
87
Anže Kölner
OK Komenda
SLO
216.75
88
Serhii Bielanenko
Prolisok
UKR
214.40
89
Vlado Sedej
OK Azimut
SLO
213.34
90
Miksa Laáber
Hungary
HUN
213.03
91
Vjačeslavs Lukaševičs
ISRK Krāslava
LAT
212.82
92
Beatrix Dr Kiss-Geosits
SZT
HUN
212.63
93
Agnieszka Mazurkiewicz
Orientop Wroclaw
POL
209.68
94
Michaela Patassiová
Azymut 45 Gdynia
SVK
209.17
95
Dario Štambuk
OK Ivan Merz
CRO
202.49
96
Anna Laáber
BEA
HUN
201.87
97
Jan Zdanowicz
Poland
POL
197.47
98
Simone Frascaroli
POL. G. MASI
ITA
196.08
99
Zoltán Makai
BEA
HUN
195.58
100
Dušan Furucz
Farmaceut Bratislava
SVK
191.25
101
Agata Ludwiczak
UKS Orientuś Łódź
POL
190.64
102
Alessio Tenani
POL. G. MASI
ITA
187.10
103
Corrado Miniotti
CRAL G.T.T.
ITA
186.92
104
Tjaša Jug
Slovenia
SLO
183.72
105
Albert Forst
Matfyz Praha
CZE
182.17
106
Marco Giovannini
OK Trzin
ITA
180.03
107
Mariusz Włodarski
Poland
POL
177.44
108
Marzena Borucka
Poland
POL
175.18
109
Aron Biro
Bimahev
HUN
173.42
110
Matija Kučinac
OK Vihor
CRO
171.62
111
Elvio Cereser
Corivorivo
ITA
168.86
112
Zsuzsanna Tuboly
BTK
HUN
167.68
113
Ivana Gobec
OK Vihor
CRO
166.35
114
Francesco Ognibene
POL. G. MASI
165.85
115
Ella Lukatska
PodilTeam Bamby SC
UKR
165.67
116
Gabriele Giudici
Orienteering Trieste
ITA
165.23
117
Caterina De Nardis
POL. G. MASI
165.00
118
Agata Ognibene
POL. G. MASI
163.20
119
Roberto Larotella
GO CAI XXX Ottobre
ITA
159.80
120
Marco Gianelle
TRENT-O
ITA
157.75
121
Ivan Šeperić-Grdiša
OK Jelen
CRO
156.83
122
Dušan Petrovič
OK Polaris
SLO
156.80
123
Patrick Milković
OK Japetić
CRO
156.32
124
Ivana Horbec
OK Vihor
CRO
155.85
125
Mauro Nardi
Semiperdo Or. Maniago
ITA
155.35
126
Luca Libardoni
OR. PERGINE
152.36
127
Dennis Debiasi
TRENT-O
ITA
151.23
128
Lenka Forstová
Matfyz Praha
CZE
151.01
129
Filip Vujanić
OK Japetić
CRO
148.89
130
Luca Stringher
Mareno Or.
ITA
146.15
131
Ivana Kuzmanić
OK Japetić
CRO
145.43
132
Chiara Corridori
OR. PERGINE
145.21
133
Viola Zagonel
POL. G. MASI
ITA
144.97
134
Nikolina Šantić
OK Bjelovar
CRO
143.25
135
Mirka Jakšić
OK Maksimir
CRO
142.69
136
Nancy Cristelli
OR. PERGINE
ITA
139.95
137
Gloria Šantić
OK Bjelovar
CRO
135.48
138
Renato Bortoliero
Erebus Or. Vicenza
ITA
134.47
139
Elena Margiore
Orienteering Trieste
ITA
131.90
140
Petr Krystek
SKV Praha
CZE
127.87
141
Etelka Veresné Sipos
HBS
HUN
122.23
142
Krzysztof Drożdż
Poland
POL
116.43
143
Gábor Surányi
DCS
HUN
112.34
144
Aida Krkić
OK Vihor
CRO
110.87
145
Veronika Šantić
OK Bjelovar
CRO
109.55
146
Teodora Kučinac
OK Vihor
CRO
108.39
147
Domagoj Šantić
OK Bjelovar
CRO
104.97
148
Jela Furuczová
Farmaceut Bratislava
SVK
104.89
149
Predrag Labaš
OK Varaždin
CRO
101.18
150
Kinga Surányi
DCS
HUN
100.00
151
Samuele Tait
GRONLAIT OR. TEAM
ITA
99.71
152
Nicolò Buganè
POL. G. MASI
ITA
99.61
153
Milan Turkalj
OK Varaždin
CRO
99.27
154
Anikó Madarassy
BEA
HUN
98.74
155
Federico Bortolato
Or. Treviso
ITA
96.96
156
Ralph Körner
OLV Landshut
GER
96.12
157
Ivica Bertol
OK Vihor
CRO
95.89
158
Karol Galicz
BKS Wataha
POL
95.61
159
Debora Dalfollo
GRONLAIT OR. TEAM
ITA
94.90
160
Mark Heikoop
OLifant
NED
94.65
161
Bartlomiej Mazan
BnO Szczecin
POL
94.44
162
Mária Madarassy
BEA
93.56
163
Daniele Guardini
Orsa Maggiore
ITA
92.96
164
Samuele Acler
GRONLAIT OR. TEAM
ITA
91.63
165
Aleksandra Mazan
BnO Szczecin
POL
90.10
166
Giulia Rigoni
GS Pavione
89.86
167
Kornél Kiss
ZTC
89.36
168
Kimi Op de Weegh
OLifant
89.27
169
Lucia Rigoni
GS Pavione
88.60
170
Blaž Petrovič
OK Polaris
SLO
87.21
171
Miroslav Šimek
SK Los Mělník
CZE
86.61
Francesco Valentini
Padova Or.
ITA
86.61
173
Damir Gobec
OK Vihor
CRO
86.08
174
Uros Cankar
Škofjeloški orientacijski klub
SLO
86.07
175
Gregor Raj
OK Slovenj Gradec
SLO
85.68
176
Alessandro Rivetta
Semiperdo Or. Maniago
ITA
85.29
177
Piroska Bacsó
MAFC
HUN
84.59
Fanni Varga
SPA
84.59
179
Katalin Braun
VSE
84.46
180
Aletta Biró
BEA
HUN
82.51
181
Josip Vujanić
OK Japetić
CRO
82.09
182
Alessio Dalfollo
GRONLAIT OR. TEAM
81.78
183
Valerio Pfister
GR.OR. SUBIACO
ITA
80.28
184
Ábel Hegedüs
BEA
HUN
79.79
185
Roman Roschin
MSU
79.72
186
Tamás Jászai
DCS
79.68
187
Alessandro Santuari
OR. PINÈ
ITA
79.59
188
Fabio Murer
POL. G. MASI
79.25
189
Teo Mahović
OK Japetić
CRO
78.79
190
Lili Ivana Raj
OK Slovenj Gradec
SLO
78.78
191
Gašper Petrovič
OK Polaris
SLO
77.52
192
Sára Szakál Biró
Bimahev
HUN
76.80
193
Alberto Grilli
Punto Nord
ITA
75.88
194
Ferenc Zelei
DCS
HUN
75.71
195
Ema Pika Raj
OK Slovenj Gradec
SLO
75.13
196
Elena Simion
GS Pavione
74.90
197
Mauro Bussi
S CARCHIDIO-STROCCHI
ITA
74.51
198
Dario D'amico
Pol. Circolo Dozza
73.95
199
Liybov Timakova
73.65
200
Brina Kölner
OK Komenda
SLO
73.57
201
Marco Brandolese
Erebus Or. Vicenza
ITA
72.94
202
Lucia Murer
POL. G. MASI
72.79
203
Simone Celato
Or. Treviso
ITA
72.65
204
Timeja Prezelj
OK Azimut
72.27
205
Nenad Lovrec
OK Vihor
CRO
71.49
Viktoria Šantić
OK Bjelovar
CRO
71.49
207
Olmo Rivolta
POL. G. MASI
70.70
208
Gabriella Cseh
DCS
70.40
209
Tommaso Peretto
MISQUILENSES OR.
69.91
210
Lisa Galvan
Mareno Or.
ITA
69.88
211
Rako Paola
OK Vihor
CRO
69.42
212
Teresa Bugaj
WKS Wawel
POL
68.38
213
Jana Ropertz
OLV Landshut
GER
68.32
214
Adéla Jelínková
Lokomotiva Pardubice
CZE
67.82
215
Alessia Grisenti
OR. PINÈ
ITA
67.75
216
Stefano Brambilla
Polisportiva Besanese
ITA
67.67
217
Mikulčić Ivor
OK Vihor
CRO
67.60
218
Jan Gobec
OK Vihor
CRO
67.59
219
Boris Schol
OLifant
67.52
220
Dora Delić
OK Japetić
CRO
66.83
221
Artúr Biró
Bimahev
HUN
66.59
222
Antonia Holper
Tipo TKE
HUN
65.99
223
David Andrejc
OK Slovenj Gradec
SLO
65.89
224
Sara Delić
OK Japetić
CRO
65.75
225
Maja Kušt
OK Vihor
CRO
65.73
226
Niccolò Santi
POL. G. MASI
65.44
227
Mihej Prezelj
OK Azimut
65.30
228
Melissa Drobnić
OK Vihor
CRO
65.08
229
Tommaso Gentili
PICCHIO VERDE
64.59
230
Mattia Rontini
S CARCHIDIO-STROCCHI
ITA
64.48
231
Diana Calzolari
POL. G. MASI
64.45
232
Albino Moret
Mareno Or.
ITA
64.28
233
Tamás Magyar
TFSE
HUN
64.22
234
Martino Magagnoli
POL. G. MASI
64.01
235
Serena Cortese
Asiago 7 Comuni
63.16
236
Dora Težak
OK Vihor
CRO
62.92
237
Roberta Merkelyte
POL. G. MASI
LTU
62.77
238
Boglárka Rövid
ZTC
HUN
62.09
239
Damir Tubin
OK Jelen
CRO
61.50
240
Teodóra Borhegyi
TFSE
HUN
61.17
241
Ana Beblek
OK Jelen
CRO
61.06
242
Mesić Ivica
OK Vihor
CRO
60.97
243
Ines Ostajmer
OK Vihor
CRO
60.59
244
Ana Pribaković Borštnik
OK Tivoli
SLO
60.16
245
Daniele Jabr
S CARCHIDIO-STROCCHI
59.51
246
Jakov Tkalec
OK Međimurje
CRO
58.98
247
Vid Keresteš
OK Trzin
SLO
58.68
248
Tinkara Cankar
Škofjeloški orientacijski klub
SLO
58.66
249
Linda Straková
SK Los Mělník
CZE
58.38
250
Ricardo José Martin Franco
POL. G. MASI
ESP
58.35
251
Matej Vidic
OK Azimut
58.20
252
Sanja Penc
OK Vihor
CRO
53.97
253
Ostajmer Branko
OK Vihor
CRO
53.62
254
Gábor Prekopcsák
DCS
49.71
255
Andrea Govoni
Pol. Circolo Dozza
ITA
49.39
256
Lenart Andrejc
OK Slovenj Gradec
SLO
47.60
257
Stefania Rigon
Asiago 7 Comuni
46.80
258
Iris Rivolta
POL. G. MASI
45.66
259
Greta Giacomin
POL. G. MASI
45.58
260
Ciro Clementi
ASCOLI PICENO OR.
45.29
261
Maurizio Allocco
Mareno Or.
ITA
43.01
262
Enikő Jászai
DCS
38.91
263
Bettina Csizolszki
ÉNIS
HUN
38.83
264
Uliana Siro
VITTORIENT
ITA
38.15
265
Giulio Buchicchio
Orsa Maggiore
ITA
35.05
266
Tünde Fehérváry
ÉNIS
HUN
19.52
Total
Name
Club
Country
1
Krešo Keresteš
OK Trzin
SLO
788.12
2
Emil Kacin
OK Azimut
SLO
785.81
3
Tomislav Varnica
OK Vihor
CRO
752.96
4
Iva Lovrec
OK Vihor
CRO
739.00
5
Renato Bettin
Or Swallows
ITA
737.27
6
Susy De Pieri
Eridano Adventure
ITA
730.20
7
Klemen Kenda
OK Azimut
SLO
718.70
8
Ivo Tišljar
OK Orion
CRO
712.44
9
Jasminka Cindrić Perković
OK Međimurje
CRO
708.36
10
Dalibor Perković
OK Međimurje
CRO
669.06
11
Mateja Keresteš
OK Trzin
SLO
643.71
12
Ján Furucz
Farmaceut Bratislava
SVK
625.67
13
Fulvio Lenarduzzi
Or. School Friuli
ITA
585.84
14
Zoltán Miháczi
Tipo TKE
HUN
578.08
15
Alessandro Casarin
Or Swallows
ITA
497.35
16
Pavel Ptáček
BETA URSUS Rosice
CZE
478.82
17
Davide Martignago
OK Montello
ITA
469.55
18
Libor Forst
Matfyz Praha
CZE
440.64
19
Šimon Mižúr
Farmaceut Bratislava
SVK
435.84
20
Matej Sedej
OK Azimut
SLO
418.42
21
Borja Slamic
OK Azimut
SLO
392.02
22
Zdenka Petra Štambuk
OK Ivan Merz
CRO
365.96
23
Anja Babic
OK Trzin
SLO
358.50
24
Daniele Martignago
OK Montello
ITA
348.60
25
Rok Sedej
OK Azimut
SLO
348.42
26
Leonardo Bortolato
Or. Treviso
ITA
337.52
27
Igor Bončina
OK Slovenske Konjice
SLO
321.47
28
Fruzsina Bíró
Bimahev
HUN
318.54
29
Krystian Petersburski
Azymut 45 Gdynia
POL
297.50
30
Marcello Lambertini
POL. G. MASI
ITA
296.47
31
Michele Cera
Erebus Or. Vicenza
ITA
289.26
32
Matija Razum
OK Japetić
CRO
287.32
33
Sebastiano Lambertini
POL. G. MASI
ITA
285.66
34
Ondřej Macek
Lokomotiva Pardubice
CZE
278.86
35
Maciej Urbaniak
Stowarzyszenie Rozwoju Orienteeringu
POL
277.13
36
Daniele Danieli
Padova Or.
ITA
276.72
37
Aaron Gaio
GS Pavione
ITA
274.93
38
Gregor Hvala
OK Azimut
SLO
269.92
39
John Kewley
MDOC
GBR
268.99
40
Pinja Mäkinen
Finland
FIN
268.56
41
Polona Jezeršek
OK Komenda
SLO
268.28
42
Normunds Narvaiss
Sprīdītis TSK
LAT
267.74
43
Lennart Wahlgren
Rehns BK
SWE
263.11
44
Blaž Kölner
OK Komenda
SLO
260.67
45
Anton Puhovkin
Ukraine
UKR
260.38
46
Yevhenii Lukatskyi
PodilTeam Bamby SC
ISR
257.08
47
Adam Stalka
Stowarzyszenie Rozwoju Orienteeringu
POL
256.49
48
David Jukes
Berkshire Orienteers
GBR
254.54
49
Jiří Kalousek
FS Praha
CZE
254.31
50
Marko Dudić
OK Slovenj Gradec
SLO
253.48
51
Luka Kosić
OK Japetić
CRO
252.91
52
Erik Lundkvist
HJS Vansbro OK
SWE
252.68
53
Martin Fredholm
OK Linné
SWE
251.07
54
Mykola Opanasenko
Prolisok
UKR
250.13
55
Žiga Sedej
OK Azimut
SLO
245.75
56
Anna Pózna
GOC
HUN
244.00
57
Maria Bertilla Pajaro
Padova Or.
ITA
243.82
58
Gábor Fekete
ZTC
HUN
243.44
59
Fabio Bortolami
Padova Or.
ITA
237.84
60
Esko Junttila
Muuramen Rasti
FIN
235.14
61
András Éles
GOC
HUN
234.97
62
Zoltán Bárdosi
SZT
HUN
231.08
63
Kyrylo Butskyi
Prolisok
UKR
229.71
64
Katarzyna Urbaniak
Stowarzyszenie Rozwoju Orienteeringu
POL
228.85
65
Máté Maródi
SAS
HUN
227.43
66
Armando Martignago
OK Montello
ITA
226.70
67
Alberto Albarello
Erebus Or. Vicenza
ITA
226.49
68
Maryna Narovlianska
PodilTeam Bamby SC
UKR
217.74
69
Giuliano Michelotti
Arco di Carta
ITA
217.58
70
Kseniia Puhovkina
Prolisok
UKR
217.25
71
Anže Kölner
OK Komenda
SLO
216.75
72
Vlado Sedej
OK Azimut
SLO
213.34
73
Beatrix Dr Kiss-Geosits
SZT
HUN
212.63
74
Agnieszka Mazurkiewicz
Orientop Wroclaw
POL
209.68
75
Michaela Patassiová
Azymut 45 Gdynia
SVK
209.17
76
Dario Štambuk
OK Ivan Merz
CRO
202.49
77
Simone Frascaroli
POL. G. MASI
ITA
196.08
78
Zoltán Makai
BEA
HUN
195.58
79
Dušan Furucz
Farmaceut Bratislava
SVK
191.25
80
Alessio Tenani
POL. G. MASI
ITA
187.10
81
Corrado Miniotti
CRAL G.T.T.
ITA
186.92
82
Tjaša Jug
Slovenia
SLO
183.72
83
Albert Forst
Matfyz Praha
CZE
182.17
84
Marco Giovannini
OK Trzin
ITA
180.03
85
Aron Biro
Bimahev
HUN
173.42
86
Matija Kučinac
OK Vihor
CRO
171.62
87
Elvio Cereser
Corivorivo
ITA
168.86
88
Zsuzsanna Tuboly
BTK
HUN
167.68
89
Ivana Gobec
OK Vihor
CRO
166.35
90
Francesco Ognibene
POL. G. MASI
165.85
91
Gabriele Giudici
Orienteering Trieste
ITA
165.23
92
Caterina De Nardis
POL. G. MASI
165.00
93
Agata Ognibene
POL. G. MASI
163.20
94
Roberto Larotella
GO CAI XXX Ottobre
ITA
159.80
95
Marco Gianelle
TRENT-O
ITA
157.75
96
Ivan Šeperić-Grdiša
OK Jelen
CRO
156.83
97
Dušan Petrovič
OK Polaris
SLO
156.80
98
Patrick Milković
OK Japetić
CRO
156.32
99
Ivana Horbec
OK Vihor
CRO
155.85
100
Mauro Nardi
Semiperdo Or. Maniago
ITA
155.35
101
Luca Libardoni
OR. PERGINE
152.36
102
Dennis Debiasi
TRENT-O
ITA
151.23
103
Lenka Forstová
Matfyz Praha
CZE
151.01
104
Filip Vujanić
OK Japetić
CRO
148.89
105
Luca Stringher
Mareno Or.
ITA
146.15
106
Ivana Kuzmanić
OK Japetić
CRO
145.43
107
Chiara Corridori
OR. PERGINE
145.21
108
Viola Zagonel
POL. G. MASI
ITA
144.97
109
Nikolina Šantić
OK Bjelovar
CRO
143.25
110
Mirka Jakšić
OK Maksimir
CRO
142.69
111
Nancy Cristelli
OR. PERGINE
ITA
139.95
112
Gloria Šantić
OK Bjelovar
CRO
135.48
113
Renato Bortoliero
Erebus Or. Vicenza
ITA
134.47
114
Elena Margiore
Orienteering Trieste
ITA
131.90
115
Etelka Veresné Sipos
HBS
HUN
122.23
116
Gábor Surányi
DCS
HUN
112.34
117
Aida Krkić
OK Vihor
CRO
110.87
118
Veronika Šantić
OK Bjelovar
CRO
109.55
119
Teodora Kučinac
OK Vihor
CRO
108.39
120
Domagoj Šantić
OK Bjelovar
CRO
104.97
121
Jela Furuczová
Farmaceut Bratislava
SVK
104.89
122
Predrag Labaš
OK Varaždin
CRO
101.18
123
Kinga Surányi
DCS
HUN
100.00
124
Samuele Tait
GRONLAIT OR. TEAM
ITA
99.71
125
Nicolò Buganè
POL. G. MASI
ITA
99.61
126
Milan Turkalj
OK Varaždin
CRO
99.27
127
Anikó Madarassy
BEA
HUN
98.74
128
Federico Bortolato
Or. Treviso
ITA
96.96
129
Ralph Körner
OLV Landshut
GER
96.12
130
Ivica Bertol
OK Vihor
CRO
95.89
131
Karol Galicz
BKS Wataha
POL
95.61
132
Debora Dalfollo
GRONLAIT OR. TEAM
ITA
94.90
133
Mark Heikoop
OLifant
NED
94.65
134
Bartlomiej Mazan
BnO Szczecin
POL
94.44
135
Mária Madarassy
BEA
93.56
136
Daniele Guardini
Orsa Maggiore
ITA
92.96
137
Samuele Acler
GRONLAIT OR. TEAM
ITA
91.63
138
Aleksandra Mazan
BnO Szczecin
POL
90.10
139
Giulia Rigoni
GS Pavione
89.86
140
Kornél Kiss
ZTC
89.36
141
Kimi Op de Weegh
OLifant
89.27
142
Lucia Rigoni
GS Pavione
88.60
143
Blaž Petrovič
OK Polaris
SLO
87.21
144
Miroslav Šimek
SK Los Mělník
CZE
86.61
Francesco Valentini
Padova Or.
ITA
86.61
146
Damir Gobec
OK Vihor
CRO
86.08
147
Uros Cankar
Škofjeloški orientacijski klub
SLO
86.07
148
Gregor Raj
OK Slovenj Gradec
SLO
85.68
149
Alessandro Rivetta
Semiperdo Or. Maniago
ITA
85.29
150
Piroska Bacsó
MAFC
HUN
84.59
Fanni Varga
SPA
84.59
152
Katalin Braun
VSE
84.46
153
Aletta Biró
BEA
HUN
82.51
154
Josip Vujanić
OK Japetić
CRO
82.09
155
Alessio Dalfollo
GRONLAIT OR. TEAM
81.78
156
Valerio Pfister
GR.OR. SUBIACO
ITA
80.28
157
Ábel Hegedüs
BEA
HUN
79.79
158
Roman Roschin
MSU
79.72
159
Tamás Jászai
DCS
79.68
160
Alessandro Santuari
OR. PINÈ
ITA
79.59
161
Fabio Murer
POL. G. MASI
79.25
162
Teo Mahović
OK Japetić
CRO
78.79
163
Lili Ivana Raj
OK Slovenj Gradec
SLO
78.78
164
Gašper Petrovič
OK Polaris
SLO
77.52
165
Alberto Grilli
Punto Nord
ITA
75.88
166
Ferenc Zelei
DCS
HUN
75.71
167
Ema Pika Raj
OK Slovenj Gradec
SLO
75.13
168
Elena Simion
GS Pavione
74.90
169
Mauro Bussi
S CARCHIDIO-STROCCHI
ITA
74.51
170
Dario D'amico
Pol. Circolo Dozza
73.95
171
Liybov Timakova
73.65
172
Brina Kölner
OK Komenda
SLO
73.57
173
Marco Brandolese
Erebus Or. Vicenza
ITA
72.94
174
Lucia Murer
POL. G. MASI
72.79
175
Simone Celato
Or. Treviso
ITA
72.65
176
Timeja Prezelj
OK Azimut
72.27
177
Nenad Lovrec
OK Vihor
CRO
71.49
178
Olmo Rivolta
POL. G. MASI
70.70
179
Gabriella Cseh
DCS
70.40
180
Tommaso Peretto
MISQUILENSES OR.
69.91
181
Lisa Galvan
Mareno Or.
ITA
69.88
182
Teresa Bugaj
WKS Wawel
POL
68.38
183
Jana Ropertz
OLV Landshut
GER
68.32
184
Adéla Jelínková
Lokomotiva Pardubice
CZE
67.82
185
Alessia Grisenti
OR. PINÈ
ITA
67.75
186
Stefano Brambilla
Polisportiva Besanese
ITA
67.67
187
Mikulčić Ivor
OK Vihor
CRO
67.60
188
Jan Gobec
OK Vihor
CRO
67.59
189
Boris Schol
OLifant
67.52
190
Dora Delić
OK Japetić
CRO
66.83
191
Antonia Holper
Tipo TKE
HUN
65.99
192
David Andrejc
OK Slovenj Gradec
SLO
65.89
193
Sara Delić
OK Japetić
CRO
65.75
194
Maja Kušt
OK Vihor
CRO
65.73
195
Niccolò Santi
POL. G. MASI
65.44
196
Mihej Prezelj
OK Azimut
65.30
197
Melissa Drobnić
OK Vihor
CRO
65.08
198
Tommaso Gentili
PICCHIO VERDE
64.59
199
Mattia Rontini
S CARCHIDIO-STROCCHI
ITA
64.48
200
Diana Calzolari
POL. G. MASI
64.45
201
Albino Moret
Mareno Or.
ITA
64.28
202
Tamás Magyar
TFSE
HUN
64.22
203
Martino Magagnoli
POL. G. MASI
64.01
204
Serena Cortese
Asiago 7 Comuni
63.16
205
Dora Težak
OK Vihor
CRO
62.92
206
Roberta Merkelyte
POL. G. MASI
LTU
62.77
207
Damir Tubin
OK Jelen
CRO
61.50
208
Teodóra Borhegyi
TFSE
HUN
61.17
209
Ana Beblek
OK Jelen
CRO
61.06
210
Mesić Ivica
OK Vihor
CRO
60.97
211
Ines Ostajmer
OK Vihor
CRO
60.59
212
Ana Pribaković Borštnik
OK Tivoli
SLO
60.16
213
Daniele Jabr
S CARCHIDIO-STROCCHI
59.51
214
Jakov Tkalec
OK Međimurje
CRO
58.98
215
Vid Keresteš
OK Trzin
SLO
58.68
216
Tinkara Cankar
Škofjeloški orientacijski klub
SLO
58.66
217
Linda Straková
SK Los Mělník
CZE
58.38
218
Ricardo José Martin Franco
POL. G. MASI
ESP
58.35
219
Matej Vidic
OK Azimut
58.20
220
Sanja Penc
OK Vihor
CRO
53.97
221
Ostajmer Branko
OK Vihor
CRO
53.62
222
Gábor Prekopcsák
DCS
49.71
223
Andrea Govoni
Pol. Circolo Dozza
ITA
49.39
224
Lenart Andrejc
OK Slovenj Gradec
SLO
47.60
225
Stefania Rigon
Asiago 7 Comuni
46.80
226
Iris Rivolta
POL. G. MASI
45.66
227
Greta Giacomin
POL. G. MASI
45.58
228
Ciro Clementi
ASCOLI PICENO OR.
45.29
229
Maurizio Allocco
Mareno Or.
ITA
43.01
230
Enikő Jászai
DCS
38.91
231
Bettina Csizolszki
ÉNIS
HUN
38.83
232
Uliana Siro
VITTORIENT
ITA
38.15
233
Giulio Buchicchio
Orsa Maggiore
ITA
35.05
Total
Name
Club
Country
1
Jonatán Furucz
Farmaceut Bratislava
SVK
625.76
2
David Sedej
OK Azimut
SLO
387.64
3
Kristaps Mierlauks
Sprīdītis TSK
LAT
261.03
4
Beata Mazurkiewicz
Orientop Wroclaw
POL
260.00
5
Oleksandr Grysha
PodilTeam Bamby SC
UKR
255.91
6
Marta Mazurkiewicz
Orientop Wroclaw
POL
245.97
7
Ivan Kobets
PodilTeam Bamby SC
UKR
226.92
8
Matyáš Kosť
SKV Praha
CZE
225.43
9
Sára Szakál Biró
Bimahev
HUN
76.80
10
Viktoria Šantić
OK Bjelovar
CRO
71.49
11
Rako Paola
OK Vihor
CRO
69.42
12
Artúr Biró
Bimahev
HUN
66.59
13
Boglárka Rövid
ZTC
HUN
62.09
Total
Name
Club
Country
1
Piergiorgio Zancanaro
Padova Or.
ITA
600.36
2
Nicola Galvan
Asiago 7 Comuni
ITA
322.38
3
Vladyslav Vovk
Prolisok
UKR
256.31
4
Mauro Nardo
Padova Or.
ITA
248.38
5
Jana Kosťová
Czech Republic
CZE
244.00
6
Iryna Kulykova
Prolisok
UKR
237.10
7
Zbigniew Bąk
Poland
POL
223.07
8
Pavel Šprynar
SKV Praha
CZE
217.81
9
Serhii Bielanenko
Prolisok
UKR
214.40
10
Miksa Laáber
Hungary
HUN
213.03
11
Vjačeslavs Lukaševičs
ISRK Krāslava
LAT
212.82
12
Anna Laáber
BEA
HUN
201.87
13
Jan Zdanowicz
Poland
POL
197.47
14
Agata Ludwiczak
UKS Orientuś Łódź
POL
190.64
15
Mariusz Włodarski
Poland
POL
177.44
16
Marzena Borucka
Poland
POL
175.18
17
Ella Lukatska
PodilTeam Bamby SC
UKR
165.67
18
Petr Krystek
SKV Praha
CZE
127.87
19
Krzysztof Drożdż
Poland
POL
116.43
20
Tünde Fehérváry
ÉNIS
HUN
19.52