Events
Series
Persons
Clubs
Log In
English
Čeština
Deutsch
English
Español
Italiano
Latviski
Lietuvių
Magyar
Norsk
Polski
Slovenščina
Suomi
CHIS Cup 2023: Total Results
Series
CHIS Cup 2023
E - TOTAL
E - Open
E - Junior
E - Physically Challenged
Top 100
All
Top 100
Brief
Full
Detailed
Brief
Rank only
Total
Cat.
Name
Club
1
EO
Krešo Keresteš
OK Trzin
788.12
2
EO
Emil Kacin
OK Azimut
785.81
3
EO
Tomislav Varnica
OK Vihor
752.96
4
EO
Iva Lovrec
OK Vihor
739.00
5
EO
Renato Bettin
Or Swallows
737.27
6
EO
Susy De Pieri
Eridano Adventure
730.20
7
EO
Klemen Kenda
OK Azimut
718.70
8
EO
Ivo Tišljar
OK Orion
712.44
9
EO
Jasminka Cindrić Perković
OK Međimurje
708.36
10
EO
Dalibor Perković
OK Međimurje
669.06
11
EO
Mateja Keresteš
OK Trzin
643.71
12
EJ
Jonatán Furucz
Farmaceut Bratislava
625.76
13
EO
Ján Furucz
Farmaceut Bratislava
625.67
14
EP
Piergiorgio Zancanaro
Padova Or.
600.36
15
EO
Fulvio Lenarduzzi
Or. School Friuli
585.84
16
EO
Zoltán Miháczi
Tipo TKE
578.08
17
EO
Alessandro Casarin
Or Swallows
497.35
18
EO
Pavel Ptáček
BETA URSUS Rosice
478.82
19
EO
Davide Martignago
OK Montello
469.55
20
EO
Libor Forst
Matfyz Praha
440.64
21
EO
Šimon Mižúr
Farmaceut Bratislava
435.84
22
EO
Matej Sedej
OK Azimut
418.42
23
EO
Borja Slamic
OK Azimut
392.02
24
EJ
David Sedej
OK Azimut
387.64
25
EO
Zdenka Petra Štambuk
OK Ivan Merz
365.96
26
EO
Anja Babic
OK Trzin
358.50
27
EO
Daniele Martignago
OK Montello
348.60
28
EO
Rok Sedej
OK Azimut
348.42
29
EO
Leonardo Bortolato
Or. Treviso
337.52
30
EP
Nicola Galvan
Asiago 7 Comuni
322.38
31
EO
Igor Bončina
OK Slovenske Konjice
321.47
32
EO
Fruzsina Bíró
Bimahev
318.54
33
EO
Krystian Petersburski
Azymut 45 Gdynia
297.50
34
EO
Marcello Lambertini
POL. G. MASI
296.47
35
EO
Michele Cera
Erebus Or. Vicenza
289.26
36
EO
Matija Razum
OK Japetić
287.32
37
EO
Sebastiano Lambertini
POL. G. MASI
285.66
38
EO
Ondřej Macek
Lokomotiva Pardubice
278.86
39
EO
Maciej Urbaniak
Stowarzyszenie Rozwoju Orienteeringu
277.13
40
EO
Daniele Danieli
Padova Or.
276.72
41
EO
Aaron Gaio
GS Pavione
274.93
42
EO
Gregor Hvala
OK Azimut
269.92
43
EO
John Kewley
MDOC
268.99
44
EO
Pinja Mäkinen
Finland
268.56
45
EO
Polona Jezeršek
OK Komenda
268.28
46
EO
Normunds Narvaiss
Sprīdītis TSK
267.74
47
EO
Lennart Wahlgren
Rehns BK
263.11
48
EJ
Kristaps Mierlauks
Sprīdītis TSK
261.03
49
EO
Blaž Kölner
OK Komenda
260.67
50
EO
Anton Puhovkin
Ukraine
260.38
51
EJ
Beata Mazurkiewicz
Orientop Wroclaw
260.00
52
EO
Yevhenii Lukatskyi
PodilTeam Bamby SC
257.08
53
EO
Adam Stalka
Stowarzyszenie Rozwoju Orienteeringu
256.49
54
EP
Vladyslav Vovk
Prolisok
256.31
55
EJ
Oleksandr Grysha
PodilTeam Bamby SC
255.91
56
EO
David Jukes
Berkshire Orienteers
254.54
57
EO
Jiří Kalousek
FS Praha
254.31
58
EO
Marko Dudić
OK Slovenj Gradec
253.48
59
EO
Luka Kosić
OK Japetić
252.91
60
EO
Erik Lundkvist
HJS Vansbro OK
252.68
61
EO
Martin Fredholm
OK Linné
251.07
62
EO
Mykola Opanasenko
Prolisok
250.13
63
EP
Mauro Nardo
Padova Or.
248.38
64
EJ
Marta Mazurkiewicz
Orientop Wroclaw
245.97
65
EO
Žiga Sedej
OK Azimut
245.75
66
EP
Jana Kosťová
Czech Republic
244.00
EO
Anna Pózna
GOC
244.00
68
EO
Maria Bertilla Pajaro
Padova Or.
243.82
69
EO
Gábor Fekete
ZTC
243.44
70
EO
Fabio Bortolami
Padova Or.
237.84
71
EP
Iryna Kulykova
Prolisok
237.10
72
EO
Esko Junttila
Muuramen Rasti
235.14
73
EO
András Éles
GOC
234.97
74
EO
Zoltán Bárdosi
SZT
231.08
75
EO
Kyrylo Butskyi
Prolisok
229.71
76
EO
Katarzyna Urbaniak
Stowarzyszenie Rozwoju Orienteeringu
228.85
77
EO
Máté Maródi
SAS
227.43
78
EJ
Ivan Kobets
PodilTeam Bamby SC
226.92
79
EO
Armando Martignago
OK Montello
226.70
80
EO
Alberto Albarello
Erebus Or. Vicenza
226.49
81
EJ
Matyáš Kosť
SKV Praha
225.43
82
EP
Zbigniew Bąk
Poland
223.07
83
EP
Pavel Šprynar
SKV Praha
217.81
84
EO
Maryna Narovlianska
PodilTeam Bamby SC
217.74
85
EO
Giuliano Michelotti
Arco di Carta
217.58
86
EO
Kseniia Puhovkina
Prolisok
217.25
87
EO
Anže Kölner
OK Komenda
216.75
88
EP
Serhii Bielanenko
Prolisok
214.40
89
EO
Vlado Sedej
OK Azimut
213.34
90
EP
Miksa Laáber
Hungary
213.03
91
EP
Vjačeslavs Lukaševičs
ISRK Krāslava
212.82
92
EO
Beatrix Dr Kiss-Geosits
SZT
212.63
93
EO
Agnieszka Mazurkiewicz
Orientop Wroclaw
209.68
94
EO
Michaela Patassiová
Azymut 45 Gdynia
209.17
95
EO
Dario Štambuk
OK Ivan Merz
202.49
96
EP
Anna Laáber
BEA
201.87
97
EP
Jan Zdanowicz
Poland
197.47
98
EO
Simone Frascaroli
POL. G. MASI
196.08
99
EO
Zoltán Makai
BEA
195.58
100
EO
Dušan Furucz
Farmaceut Bratislava
191.25
Total
Name
Club
1
Krešo Keresteš
OK Trzin
788.12
2
Emil Kacin
OK Azimut
785.81
3
Tomislav Varnica
OK Vihor
752.96
4
Iva Lovrec
OK Vihor
739.00
5
Renato Bettin
Or Swallows
737.27
6
Susy De Pieri
Eridano Adventure
730.20
7
Klemen Kenda
OK Azimut
718.70
8
Ivo Tišljar
OK Orion
712.44
9
Jasminka Cindrić Perković
OK Međimurje
708.36
10
Dalibor Perković
OK Međimurje
669.06
11
Mateja Keresteš
OK Trzin
643.71
12
Ján Furucz
Farmaceut Bratislava
625.67
13
Fulvio Lenarduzzi
Or. School Friuli
585.84
14
Zoltán Miháczi
Tipo TKE
578.08
15
Alessandro Casarin
Or Swallows
497.35
16
Pavel Ptáček
BETA URSUS Rosice
478.82
17
Davide Martignago
OK Montello
469.55
18
Libor Forst
Matfyz Praha
440.64
19
Šimon Mižúr
Farmaceut Bratislava
435.84
20
Matej Sedej
OK Azimut
418.42
21
Borja Slamic
OK Azimut
392.02
22
Zdenka Petra Štambuk
OK Ivan Merz
365.96
23
Anja Babic
OK Trzin
358.50
24
Daniele Martignago
OK Montello
348.60
25
Rok Sedej
OK Azimut
348.42
26
Leonardo Bortolato
Or. Treviso
337.52
27
Igor Bončina
OK Slovenske Konjice
321.47
28
Fruzsina Bíró
Bimahev
318.54
29
Krystian Petersburski
Azymut 45 Gdynia
297.50
30
Marcello Lambertini
POL. G. MASI
296.47
31
Michele Cera
Erebus Or. Vicenza
289.26
32
Matija Razum
OK Japetić
287.32
33
Sebastiano Lambertini
POL. G. MASI
285.66
34
Ondřej Macek
Lokomotiva Pardubice
278.86
35
Maciej Urbaniak
Stowarzyszenie Rozwoju Orienteeringu
277.13
36
Daniele Danieli
Padova Or.
276.72
37
Aaron Gaio
GS Pavione
274.93
38
Gregor Hvala
OK Azimut
269.92
39
John Kewley
MDOC
268.99
40
Pinja Mäkinen
Finland
268.56
41
Polona Jezeršek
OK Komenda
268.28
42
Normunds Narvaiss
Sprīdītis TSK
267.74
43
Lennart Wahlgren
Rehns BK
263.11
44
Blaž Kölner
OK Komenda
260.67
45
Anton Puhovkin
Ukraine
260.38
46
Yevhenii Lukatskyi
PodilTeam Bamby SC
257.08
47
Adam Stalka
Stowarzyszenie Rozwoju Orienteeringu
256.49
48
David Jukes
Berkshire Orienteers
254.54
49
Jiří Kalousek
FS Praha
254.31
50
Marko Dudić
OK Slovenj Gradec
253.48
51
Luka Kosić
OK Japetić
252.91
52
Erik Lundkvist
HJS Vansbro OK
252.68
53
Martin Fredholm
OK Linné
251.07
54
Mykola Opanasenko
Prolisok
250.13
55
Žiga Sedej
OK Azimut
245.75
56
Anna Pózna
GOC
244.00
57
Maria Bertilla Pajaro
Padova Or.
243.82
58
Gábor Fekete
ZTC
243.44
59
Fabio Bortolami
Padova Or.
237.84
60
Esko Junttila
Muuramen Rasti
235.14
61
András Éles
GOC
234.97
62
Zoltán Bárdosi
SZT
231.08
63
Kyrylo Butskyi
Prolisok
229.71
64
Katarzyna Urbaniak
Stowarzyszenie Rozwoju Orienteeringu
228.85
65
Máté Maródi
SAS
227.43
66
Armando Martignago
OK Montello
226.70
67
Alberto Albarello
Erebus Or. Vicenza
226.49
68
Maryna Narovlianska
PodilTeam Bamby SC
217.74
69
Giuliano Michelotti
Arco di Carta
217.58
70
Kseniia Puhovkina
Prolisok
217.25
71
Anže Kölner
OK Komenda
216.75
72
Vlado Sedej
OK Azimut
213.34
73
Beatrix Dr Kiss-Geosits
SZT
212.63
74
Agnieszka Mazurkiewicz
Orientop Wroclaw
209.68
75
Michaela Patassiová
Azymut 45 Gdynia
209.17
76
Dario Štambuk
OK Ivan Merz
202.49
77
Simone Frascaroli
POL. G. MASI
196.08
78
Zoltán Makai
BEA
195.58
79
Dušan Furucz
Farmaceut Bratislava
191.25
80
Alessio Tenani
POL. G. MASI
187.10
81
Corrado Miniotti
CRAL G.T.T.
186.92
82
Tjaša Jug
Slovenia
183.72
83
Albert Forst
Matfyz Praha
182.17
84
Marco Giovannini
OK Trzin
180.03
85
Aron Biro
Bimahev
173.42
86
Matija Kučinac
OK Vihor
171.62
87
Elvio Cereser
Corivorivo
168.86
88
Zsuzsanna Tuboly
BTK
167.68
89
Ivana Gobec
OK Vihor
166.35
90
Francesco Ognibene
POL. G. MASI
165.85
91
Gabriele Giudici
Orienteering Trieste
165.23
92
Caterina De Nardis
POL. G. MASI
165.00
93
Agata Ognibene
POL. G. MASI
163.20
94
Roberto Larotella
GO CAI XXX Ottobre
159.80
95
Marco Gianelle
TRENT-O
157.75
96
Ivan Šeperić-Grdiša
OK Jelen
156.83
97
Dušan Petrovič
OK Polaris
156.80
98
Patrick Milković
OK Japetić
156.32
99
Ivana Horbec
OK Vihor
155.85
100
Mauro Nardi
Semiperdo Or. Maniago
155.35
Total
Name
Club
1
Jonatán Furucz
Farmaceut Bratislava
625.76
2
David Sedej
OK Azimut
387.64
3
Kristaps Mierlauks
Sprīdītis TSK
261.03
4
Beata Mazurkiewicz
Orientop Wroclaw
260.00
5
Oleksandr Grysha
PodilTeam Bamby SC
255.91
6
Marta Mazurkiewicz
Orientop Wroclaw
245.97
7
Ivan Kobets
PodilTeam Bamby SC
226.92
8
Matyáš Kosť
SKV Praha
225.43
9
Sára Szakál Biró
Bimahev
76.80
10
Viktoria Šantić
OK Bjelovar
71.49
11
Rako Paola
OK Vihor
69.42
12
Artúr Biró
Bimahev
66.59
13
Boglárka Rövid
ZTC
62.09
Total
Name
Club
1
Piergiorgio Zancanaro
Padova Or.
600.36
2
Nicola Galvan
Asiago 7 Comuni
322.38
3
Vladyslav Vovk
Prolisok
256.31
4
Mauro Nardo
Padova Or.
248.38
5
Jana Kosťová
Czech Republic
244.00
6
Iryna Kulykova
Prolisok
237.10
7
Zbigniew Bąk
Poland
223.07
8
Pavel Šprynar
SKV Praha
217.81
9
Serhii Bielanenko
Prolisok
214.40
10
Miksa Laáber
Hungary
213.03
11
Vjačeslavs Lukaševičs
ISRK Krāslava
212.82
12
Anna Laáber
BEA
201.87
13
Jan Zdanowicz
Poland
197.47
14
Agata Ludwiczak
UKS Orientuś Łódź
190.64
15
Mariusz Włodarski
Poland
177.44
16
Marzena Borucka
Poland
175.18
17
Ella Lukatska
PodilTeam Bamby SC
165.67
18
Petr Krystek
SKV Praha
127.87
19
Krzysztof Drożdż
Poland
116.43
20
Tünde Fehérváry
ÉNIS
19.52