Events
Series
Persons
Clubs
Log In
English
Čeština
Deutsch
English
Español
Italiano
Latviski
Lietuvių
Magyar
Norsk
Polski
Slovenščina
Suomi
CHIS Cup 2023: Total Results
Series
CHIS Cup 2023
E - TOTAL
E - Open
E - Junior
E - Physically Challenged
Top 100
All
Top 100
Rank only
Full
Detailed
Brief
Rank only
Cat.
Name
Club
Country
1
EO
Krešo Keresteš
OK Trzin
SLO
2
EO
Emil Kacin
OK Azimut
SLO
3
EO
Tomislav Varnica
OK Vihor
CRO
4
EO
Iva Lovrec
OK Vihor
CRO
5
EO
Renato Bettin
Or Swallows
ITA
6
EO
Susy De Pieri
Eridano Adventure
ITA
7
EO
Klemen Kenda
OK Azimut
SLO
8
EO
Ivo Tišljar
OK Orion
CRO
9
EO
Jasminka Cindrić Perković
OK Međimurje
CRO
10
EO
Dalibor Perković
OK Međimurje
CRO
11
EO
Mateja Keresteš
OK Trzin
SLO
12
EJ
Jonatán Furucz
Farmaceut Bratislava
SVK
13
EO
Ján Furucz
Farmaceut Bratislava
SVK
14
EP
Piergiorgio Zancanaro
Padova Or.
ITA
15
EO
Fulvio Lenarduzzi
Or. School Friuli
ITA
16
EO
Zoltán Miháczi
Tipo TKE
HUN
17
EO
Alessandro Casarin
Or Swallows
ITA
18
EO
Pavel Ptáček
BETA URSUS Rosice
CZE
19
EO
Davide Martignago
OK Montello
ITA
20
EO
Libor Forst
Matfyz Praha
CZE
21
EO
Šimon Mižúr
Farmaceut Bratislava
SVK
22
EO
Matej Sedej
OK Azimut
SLO
23
EO
Borja Slamic
OK Azimut
SLO
24
EJ
David Sedej
OK Azimut
SLO
25
EO
Zdenka Petra Štambuk
OK Ivan Merz
CRO
26
EO
Anja Babic
OK Trzin
SLO
27
EO
Daniele Martignago
OK Montello
ITA
28
EO
Rok Sedej
OK Azimut
SLO
29
EO
Leonardo Bortolato
Or. Treviso
ITA
30
EP
Nicola Galvan
Asiago 7 Comuni
ITA
31
EO
Igor Bončina
OK Slovenske Konjice
SLO
32
EO
Fruzsina Bíró
Bimahev
HUN
33
EO
Krystian Petersburski
Azymut 45 Gdynia
POL
34
EO
Marcello Lambertini
POL. G. MASI
ITA
35
EO
Michele Cera
Erebus Or. Vicenza
ITA
36
EO
Matija Razum
OK Japetić
CRO
37
EO
Sebastiano Lambertini
POL. G. MASI
ITA
38
EO
Ondřej Macek
Lokomotiva Pardubice
CZE
39
EO
Maciej Urbaniak
Stowarzyszenie Rozwoju Orienteeringu
POL
40
EO
Daniele Danieli
Padova Or.
ITA
41
EO
Aaron Gaio
GS Pavione
ITA
42
EO
Gregor Hvala
OK Azimut
SLO
43
EO
John Kewley
MDOC
GBR
44
EO
Pinja Mäkinen
Finland
FIN
45
EO
Polona Jezeršek
OK Komenda
SLO
46
EO
Normunds Narvaiss
Sprīdītis TSK
LAT
47
EO
Lennart Wahlgren
Rehns BK
SWE
48
EJ
Kristaps Mierlauks
Sprīdītis TSK
LAT
49
EO
Blaž Kölner
OK Komenda
SLO
50
EO
Anton Puhovkin
Ukraine
UKR
51
EJ
Beata Mazurkiewicz
Orientop Wroclaw
POL
52
EO
Yevhenii Lukatskyi
PodilTeam Bamby SC
ISR
53
EO
Adam Stalka
Stowarzyszenie Rozwoju Orienteeringu
POL
54
EP
Vladyslav Vovk
Prolisok
UKR
55
EJ
Oleksandr Grysha
PodilTeam Bamby SC
UKR
56
EO
David Jukes
Berkshire Orienteers
GBR
57
EO
Jiří Kalousek
FS Praha
CZE
58
EO
Marko Dudić
OK Slovenj Gradec
SLO
59
EO
Luka Kosić
OK Japetić
CRO
60
EO
Erik Lundkvist
HJS Vansbro OK
SWE
61
EO
Martin Fredholm
OK Linné
SWE
62
EO
Mykola Opanasenko
Prolisok
UKR
63
EP
Mauro Nardo
Padova Or.
ITA
64
EJ
Marta Mazurkiewicz
Orientop Wroclaw
POL
65
EO
Žiga Sedej
OK Azimut
SLO
66
EP
Jana Kosťová
Czech Republic
CZE
EO
Anna Pózna
GOC
HUN
68
EO
Maria Bertilla Pajaro
Padova Or.
ITA
69
EO
Gábor Fekete
ZTC
HUN
70
EO
Fabio Bortolami
Padova Or.
ITA
71
EP
Iryna Kulykova
Prolisok
UKR
72
EO
Esko Junttila
Muuramen Rasti
FIN
73
EO
András Éles
GOC
HUN
74
EO
Zoltán Bárdosi
SZT
HUN
75
EO
Kyrylo Butskyi
Prolisok
UKR
76
EO
Katarzyna Urbaniak
Stowarzyszenie Rozwoju Orienteeringu
POL
77
EO
Máté Maródi
SAS
HUN
78
EJ
Ivan Kobets
PodilTeam Bamby SC
UKR
79
EO
Armando Martignago
OK Montello
ITA
80
EO
Alberto Albarello
Erebus Or. Vicenza
ITA
81
EJ
Matyáš Kosť
SKV Praha
CZE
82
EP
Zbigniew Bąk
Poland
POL
83
EP
Pavel Šprynar
SKV Praha
CZE
84
EO
Maryna Narovlianska
PodilTeam Bamby SC
UKR
85
EO
Giuliano Michelotti
Arco di Carta
ITA
86
EO
Kseniia Puhovkina
Prolisok
UKR
87
EO
Anže Kölner
OK Komenda
SLO
88
EP
Serhii Bielanenko
Prolisok
UKR
89
EO
Vlado Sedej
OK Azimut
SLO
90
EP
Miksa Laáber
Hungary
HUN
91
EP
Vjačeslavs Lukaševičs
ISRK Krāslava
LAT
92
EO
Beatrix Dr Kiss-Geosits
SZT
HUN
93
EO
Agnieszka Mazurkiewicz
Orientop Wroclaw
POL
94
EO
Michaela Patassiová
Azymut 45 Gdynia
SVK
95
EO
Dario Štambuk
OK Ivan Merz
CRO
96
EP
Anna Laáber
BEA
HUN
97
EP
Jan Zdanowicz
Poland
POL
98
EO
Simone Frascaroli
POL. G. MASI
ITA
99
EO
Zoltán Makai
BEA
HUN
100
EO
Dušan Furucz
Farmaceut Bratislava
SVK
Name
Club
Country
1
Krešo Keresteš
OK Trzin
SLO
2
Emil Kacin
OK Azimut
SLO
3
Tomislav Varnica
OK Vihor
CRO
4
Iva Lovrec
OK Vihor
CRO
5
Renato Bettin
Or Swallows
ITA
6
Susy De Pieri
Eridano Adventure
ITA
7
Klemen Kenda
OK Azimut
SLO
8
Ivo Tišljar
OK Orion
CRO
9
Jasminka Cindrić Perković
OK Međimurje
CRO
10
Dalibor Perković
OK Međimurje
CRO
11
Mateja Keresteš
OK Trzin
SLO
12
Ján Furucz
Farmaceut Bratislava
SVK
13
Fulvio Lenarduzzi
Or. School Friuli
ITA
14
Zoltán Miháczi
Tipo TKE
HUN
15
Alessandro Casarin
Or Swallows
ITA
16
Pavel Ptáček
BETA URSUS Rosice
CZE
17
Davide Martignago
OK Montello
ITA
18
Libor Forst
Matfyz Praha
CZE
19
Šimon Mižúr
Farmaceut Bratislava
SVK
20
Matej Sedej
OK Azimut
SLO
21
Borja Slamic
OK Azimut
SLO
22
Zdenka Petra Štambuk
OK Ivan Merz
CRO
23
Anja Babic
OK Trzin
SLO
24
Daniele Martignago
OK Montello
ITA
25
Rok Sedej
OK Azimut
SLO
26
Leonardo Bortolato
Or. Treviso
ITA
27
Igor Bončina
OK Slovenske Konjice
SLO
28
Fruzsina Bíró
Bimahev
HUN
29
Krystian Petersburski
Azymut 45 Gdynia
POL
30
Marcello Lambertini
POL. G. MASI
ITA
31
Michele Cera
Erebus Or. Vicenza
ITA
32
Matija Razum
OK Japetić
CRO
33
Sebastiano Lambertini
POL. G. MASI
ITA
34
Ondřej Macek
Lokomotiva Pardubice
CZE
35
Maciej Urbaniak
Stowarzyszenie Rozwoju Orienteeringu
POL
36
Daniele Danieli
Padova Or.
ITA
37
Aaron Gaio
GS Pavione
ITA
38
Gregor Hvala
OK Azimut
SLO
39
John Kewley
MDOC
GBR
40
Pinja Mäkinen
Finland
FIN
41
Polona Jezeršek
OK Komenda
SLO
42
Normunds Narvaiss
Sprīdītis TSK
LAT
43
Lennart Wahlgren
Rehns BK
SWE
44
Blaž Kölner
OK Komenda
SLO
45
Anton Puhovkin
Ukraine
UKR
46
Yevhenii Lukatskyi
PodilTeam Bamby SC
ISR
47
Adam Stalka
Stowarzyszenie Rozwoju Orienteeringu
POL
48
David Jukes
Berkshire Orienteers
GBR
49
Jiří Kalousek
FS Praha
CZE
50
Marko Dudić
OK Slovenj Gradec
SLO
51
Luka Kosić
OK Japetić
CRO
52
Erik Lundkvist
HJS Vansbro OK
SWE
53
Martin Fredholm
OK Linné
SWE
54
Mykola Opanasenko
Prolisok
UKR
55
Žiga Sedej
OK Azimut
SLO
56
Anna Pózna
GOC
HUN
57
Maria Bertilla Pajaro
Padova Or.
ITA
58
Gábor Fekete
ZTC
HUN
59
Fabio Bortolami
Padova Or.
ITA
60
Esko Junttila
Muuramen Rasti
FIN
61
András Éles
GOC
HUN
62
Zoltán Bárdosi
SZT
HUN
63
Kyrylo Butskyi
Prolisok
UKR
64
Katarzyna Urbaniak
Stowarzyszenie Rozwoju Orienteeringu
POL
65
Máté Maródi
SAS
HUN
66
Armando Martignago
OK Montello
ITA
67
Alberto Albarello
Erebus Or. Vicenza
ITA
68
Maryna Narovlianska
PodilTeam Bamby SC
UKR
69
Giuliano Michelotti
Arco di Carta
ITA
70
Kseniia Puhovkina
Prolisok
UKR
71
Anže Kölner
OK Komenda
SLO
72
Vlado Sedej
OK Azimut
SLO
73
Beatrix Dr Kiss-Geosits
SZT
HUN
74
Agnieszka Mazurkiewicz
Orientop Wroclaw
POL
75
Michaela Patassiová
Azymut 45 Gdynia
SVK
76
Dario Štambuk
OK Ivan Merz
CRO
77
Simone Frascaroli
POL. G. MASI
ITA
78
Zoltán Makai
BEA
HUN
79
Dušan Furucz
Farmaceut Bratislava
SVK
80
Alessio Tenani
POL. G. MASI
ITA
81
Corrado Miniotti
CRAL G.T.T.
ITA
82
Tjaša Jug
Slovenia
SLO
83
Albert Forst
Matfyz Praha
CZE
84
Marco Giovannini
OK Trzin
ITA
85
Aron Biro
Bimahev
HUN
86
Matija Kučinac
OK Vihor
CRO
87
Elvio Cereser
Corivorivo
ITA
88
Zsuzsanna Tuboly
BTK
HUN
89
Ivana Gobec
OK Vihor
CRO
90
Francesco Ognibene
POL. G. MASI
91
Gabriele Giudici
Orienteering Trieste
ITA
92
Caterina De Nardis
POL. G. MASI
93
Agata Ognibene
POL. G. MASI
94
Roberto Larotella
GO CAI XXX Ottobre
ITA
95
Marco Gianelle
TRENT-O
ITA
96
Ivan Šeperić-Grdiša
OK Jelen
CRO
97
Dušan Petrovič
OK Polaris
SLO
98
Patrick Milković
OK Japetić
CRO
99
Ivana Horbec
OK Vihor
CRO
100
Mauro Nardi
Semiperdo Or. Maniago
ITA
Name
Club
Country
1
Jonatán Furucz
Farmaceut Bratislava
SVK
2
David Sedej
OK Azimut
SLO
3
Kristaps Mierlauks
Sprīdītis TSK
LAT
4
Beata Mazurkiewicz
Orientop Wroclaw
POL
5
Oleksandr Grysha
PodilTeam Bamby SC
UKR
6
Marta Mazurkiewicz
Orientop Wroclaw
POL
7
Ivan Kobets
PodilTeam Bamby SC
UKR
8
Matyáš Kosť
SKV Praha
CZE
9
Sára Szakál Biró
Bimahev
HUN
10
Viktoria Šantić
OK Bjelovar
CRO
11
Rako Paola
OK Vihor
CRO
12
Artúr Biró
Bimahev
HUN
13
Boglárka Rövid
ZTC
HUN
Name
Club
Country
1
Piergiorgio Zancanaro
Padova Or.
ITA
2
Nicola Galvan
Asiago 7 Comuni
ITA
3
Vladyslav Vovk
Prolisok
UKR
4
Mauro Nardo
Padova Or.
ITA
5
Jana Kosťová
Czech Republic
CZE
6
Iryna Kulykova
Prolisok
UKR
7
Zbigniew Bąk
Poland
POL
8
Pavel Šprynar
SKV Praha
CZE
9
Serhii Bielanenko
Prolisok
UKR
10
Miksa Laáber
Hungary
HUN
11
Vjačeslavs Lukaševičs
ISRK Krāslava
LAT
12
Anna Laáber
BEA
HUN
13
Jan Zdanowicz
Poland
POL
14
Agata Ludwiczak
UKS Orientuś Łódź
POL
15
Mariusz Włodarski
Poland
POL
16
Marzena Borucka
Poland
POL
17
Ella Lukatska
PodilTeam Bamby SC
UKR
18
Petr Krystek
SKV Praha
CZE
19
Krzysztof Drożdż
Poland
POL
20
Tünde Fehérváry
ÉNIS
HUN