PreWTOC 2022 - Relay

Classic Course TempO Station Result Recalculated Course Time Overtime Penalty Team Result Difference
Control Number 1 2 3 4 5 6 7 8 1 2 3 4 5 Sec
No. Team/Country Leg Name Course A A A A A A A A Z Z D F Z Points Sec min:sec min:sec min:sec
Z Z Z Z Z Z Z Z
Z A Z A Z A Z Z
1 204 Italy 1 1 Tenani Alessio C/A Z A Z A Z A Z Z Z Z D F Z 48 8 48 00:48 01:22:36 00:00 04:54 00:00
2 Lambertini Marcello A/A A A Z A A A A A Z Z D F Z 49 7 49 01:49
3 Madella Remo B/A Z Z Z Z Z Z Z Z E Z C Z Z 47 8 137 02:17
2 208 Scandinavia 1 Sterner Magnus B/A Z Z Z Z A A Z Z E Z Z F Z 57 6 117 03:57 01:20:50 00:00 07:15 02:21
2 Gronhovd Arno C/A Z A Z A Z A Z Z E Z Z E Z 47 8 137 02:17
3 Lundkvist Erik A/A A A A A A A A A Z Z D F B 31 8 61 01:01
3 203 Good, Bad and Respectable 1 Bromley Gardner Charles B/A Z Z A Z Z Z Z Z Z Z D F A 59 7 89 02:29 01:24:19 00:00 07:40 02:46
2 Dobra Tom C/A Z A Z A Z A Z Z F Z D F C 80 8 140 02:20
3 Kewley John A/A A A A A A A Z A F Z D F A 51 7 111 02:51
4 209 Fin Trio 1 Hakala Petteri C/A Z A Z Z Z A Z Z E Z D F Z 58 7 88 02:28 01:23:26 00:00 08:28 03:34
2 Mäkinen Pinja A/A A A A A A A A Z Z Z D F Z 61 7 61 02:01
3 Torstila Sami B/A Z A A Z Z Z Z Z E Z D Z Z 59 6 119 03:59
5 105 SK Los Mělník 1 1 Šimek Miroslav B/A Z A Z Z A A Z Z Z Z C F Z 62 5 92 04:32 01:22:48 00:00 09:12 04:18
2 Mižúr Šimon C/A Z A A A Z A Z A F B D F A 35 6 125 04:05
3 Furucz Dušan A/A A A A A A A A A Z Z D F Z 35 8 35 00:35
6 101 BETA URSUS Rosice 1 Furucz Jonatán C/A Z Z A A Z A Z A E B C Z Z 42 5 162 05:42 01:23:20 00:00 10:59 06:05
2 Ptáček Ladislav A/A A Z A A A A A A E Z Z F Z 93 7 153 03:33
3 Ptáček Pavel B/A Z Z Z Z Z Z A Z Z Z D F Z 44 7 44 01:44
7 222 Poland 2 1 Kapolka Hanna A/A A Z A A A A Z A F Z D Z A 27 6 117 03:57 01:24:07 00:00 12:48 07:54
2 Kapolka Marta C/A Z A Z A Z Z Z Z E Z C Z A 58 7 178 03:58
3 Gruca Adam B/A Z Z Z Z Z Z A A E B D Z Z 83 6 173 04:53
8 102 FS Praha 1 Kurfürstová Magdalena B/A Z Z A A Z Z A Z Z Z D F Z 40 5 40 03:40 01:18:13 00:00 09:20 04:26
2 Kurfürst Pavel A/A A A Z Z A A A A E Z D F Z 47 6 77 03:17
3 Kalousek Jiří C/A Z A A A Z A Z Z Z Z C F Z 53 7 83 02:23
9 220 3 generations 1 Rex Gustav B/A A A Z Z A Z A Z Z B C E Z 30 4 120 06:00 01:11:10 00:00 11:22 06:28
2 Broman Gudrun A/A A Z A A A Z A A E B D F Z 54 6 114 03:54
3 Rex William C/A Z A Z A Z A Z Z Z Z D F B 58 8 88 01:28
10 206 L+L 1 Jovaiša Andrius A/A A Z A A A A A Z E Z Z F Z 63 6 123 04:03 01:28:21 01:00 13:24 08:30
2 Murenas Aurimas C/A A A Z Z Z A Z A Z B D F Z 70 5 100 04:40
3 Lapina Ilze B/A Z A Z Z Z Z Z Z E Z Z E Z 71 7 161 03:41
11 210 Radebeul & Seesen 1 Engelhardt Katja B/A A Z A Z A A Z Z E B C D A 44 4 194 07:14 01:22:32 00:00 13:27 08:33
2 Doellgast Nina A/A A A Z A A A Z A E B D F Z 58 6 118 03:58
3 Friedrichs Bjarne C/A Z A Z A Z A Z Z E B D F A 45 8 135 02:15
12 107 Orienteering Adventure 1 Puternicka Joanna B/A Z A A Z Z A Z Z E B D Z A 52 5 172 05:52 01:24:43 00:00 14:08 09:14
2 Stalka Adam A/A Z A Z A A A A A E Z Z F Z 49 6 109 03:49
3 Wieszaczewski Jacek C/A Z A Z A A A A Z E Z D Z B 57 6 147 04:27
13 211 Ukraine 1 1 Opanasenko Mykola A/A A A A A A A A A Z Z D F A 67 8 97 01:37 01:20:58 00:00 12:52 07:58
2 Hoienko Yevhen C/A A Z A A A Z Z Z E B D F Z 31 3 91 06:31
3 Puhovkin Anton B/A Z A Z Z A A Z Z E Z D F A 44 5 104 04:44
14 213 Ukraine 3 1 Kyrychenko Serhii B/A Z A A Z A Z Z Z 150 5 300 08:00 01:21:38 00:00 23:00 18:06
2 Kyselov Ivan C/A Z A Z A Z Z A Z 150 6 300 07:00
3 Astapovych Mykhailo A/A A A Z A A Z A Z 150 5 300 08:00
14 221 Poland 1 1 Petersburski Krystian C/A Z Z A A A A Z A 150 4 300 09:00 01:24:41 00:00 23:00 18:06
2 Urbaniak Maciej B/A Z Z A Z Z Z Z Z 150 7 300 06:00
3 Urbaniak Katarzyna A/A A Z A Z A A A Z 150 5 300 08:00
16 224 Poland 4 1 Ludwiczak Agata C/A Z A A Z A A Z Z 150 5 300 08:00 01:24:10 00:00 24:00 19:06
2 Labeda Marcin A/A Z Z A A Z A A A 150 5 300 08:00
3 Drozdz Krzysztof B/A Z Z A Z A Z Z A 150 5 300 08:00
16 228 Slovenia 1 Kacin Emil A/A A A Z A A A Z A 150 6 300 07:00 01:23:22 00:00 24:00 19:06
2 Keresteš Mateja B/A A A A Z A A Z A 150 2 300 11:00
3 Keresteš Krešo C/A Z A Z A Z A Z A 150 7 300 06:00
18 103 SKV Praha 1 1 Šprynar Pavel A/A A Z Z A A Z A A 150 5 300 08:00 01:35:26 00:00 25:00 20:06
2 Hůlka Bohuslav C/A Z A A Z Z Z A Z 150 4 300 09:00
3 Kosťová Jana B/A A A Z Z Z Z A Z 150 5 300 08:00
18 223 BKS Wataha Warszawa 1 Pachucki Tymoteusz B/A A Z A A Z A A Z 150 3 300 10:00 01:20:46 00:00 25:00 20:06
2 Stopczynski Bartosz C/A Z A A A Z Z Z Z 150 6 300 07:00
3 Galicz Karol A/A A Z A A A A Z Z 150 5 300 08:00
18 104 SKV Praha 2 1 Špidlen Miroslav A/A A Z A A A ZZ A A 150 6 300 07:00 01:07:34 00:00 25:00 20:06
2 Mrtková Jarmila B/A A A A Z A A A Z 150 2 300 11:00
3 Tomanová Eva C/A Z A A A Z A Z A 150 6 300 07:00
18 212 Ukraine 2 1 Kulykova Iryna A/A A Z A A A Z A A 150 6 300 07:00 01:36:45 00:00 25:00 20:06
2 Lytvynov Valerii B/A A A A Z Z A A Z 150 3 300 10:00
3 Vovk Vladyslav C/A Z A A A Z A A A 150 5 300 08:00
18 229 Poland 7 1 Mazan Aleksandra C/A Z A Z A A A A Z 150 6 300 07:00 01:16:51 00:00 25:00 20:06
2 Mazan Bartlomiej A/A Z A Z A A A A A 150 6 300 07:00
3 Mastela Rafal B/A A A Z Z A A A A 150 2 300 11:00
23 216 Ukraine 6 1 Kobets Ivan C/A A A A A Z A Z A 150 5 300 08:00 42:16 00:00 26:00 21:06
2 Prasol Kateryna B/A Z A Z Z Z A A Z 150 5 300 08:00
3 Grysha Oleksandr A/A Z A Z A A Z Z Z 150 3 300 10:00
23 225 Poland 5 1 Zdanowicz Jan B/A Z A Z Z A A A Z 150 4 300 09:00 01:20:17 00:00 26:00 21:06
2 Wysocki Andrzej A/A A Z A A A A A Z 150 6 300 07:00
3 Sliwinski Artur C/A A A A A A Z Z A 150 3 300 10:00
25 227 ? 1 Waaler Lars Jakob A/A A A A Z A A Z Z 150 5 300 08:00 01:04:21 02:00 16:00 11:06
2 Waaler Martin Aarholt C/A Z A Z Z Z A Z Z 150 7 300 06:00
3 B/A
26 201 PEG 1 Urquhart Elizabeth A/A A A Z A A Z A Z 150 5 300 08:00 52:53 00:00 27:00 22:06
2 Urquhart Graham C/A Z A A A Z A Z Z 150 7 300 06:00
3 Roberts Peter B/A 150 0 300 13:00
27 215 Ukraine 5 1 Lukatskyi Yevhenii B/A Z A A Z A Z A A 150 3 300 10:00 01:27:14 01:00 28:00 23:06
2 Narovlianska Maryna A/A A Z A A Z A A Z 150 5 300 08:00
3 Chernysh Tetiana C/A Z A A Z Z Z Z A 150 4 300 09:00
28 205 Italy 2 1 Lambertini Sebastiano C/A Z A Z A Z A Z Z 150 8 300 05:00 52:25 00:00 15:00 10:06
2 Nardo Mauro B/A Z A A Z A Z A A 150 3 300 10:00
3 A/A
29 226 Poland 6 1 Borucka Marzena C/A A A Z Z A Z A A 150 2 300 11:00 01:06:18 00:00 29:00 24:06
2 Mysza Slawomir B/A Z A A A A Z A Z 150 3 300 10:00
3 Bak Zbigniew A/A A A Z Z A A Z A 150 5 300 08:00
29 217 Ukraine 7 1 Musiienko Nataliia A/A Z Z A A A Z A A 150 5 300 08:00 47:43 00:00 29:00 24:06
2 Kovriha Nataliia B/A A A A A Z A A A 150 1 300 12:00
3 Zhuravlov Ihor C/A A A Z Z A A A Z 150 4 300 09:00
31 218 Ukraine 8 1 Pobuzhanskyi Hlib B/A A Z A A A A Z Z 150 3 300 10:00 01:09:17 00:00 30:00 25:06
2 Malov Daniil C/A Z A A Z A A Z Z 150 5 300 08:00
3 Kovalchuk Vsevolod A/A B A D C 150 1 300 12:00
32 106 SK Los Mělník 2 1 Strakova Linda C/A Z Z Z A A Z A 150 4 300 09:00 01:12:29 00:00 31:00 26:06
2 Straková Nora A/A A Z A Z Z Z A A 150 4 300 09:00
3 Šimková Anežka B/A 150 0 300 13:00
33 207 Remainder 1 Ditchfield Ian A/A A A A A A A Z A 150 7 300 06:00 27:49 00:00 19:00 14:06
2 Roberts Christine B/A 150 0 300 13:00
3 C/A
34 219 Ukraine 9 1 Butenko Anastasiia C/A A A A Z A Z A A 150 1 300 12:00 39:33 00:00 32:00 27:06
2 Dudnik Svitlana A/A A A Z Z Z Z Z Z 150 2 300 11:00
3 Dudnik Tetiana B/A Z C Z Z A A A Z 150 4 300 09:00
35 100 PraŽáci 1 Kurfürstová Marie B/A A A Z A A A A Z 150 2 300 11:00 41:46 00:00 33:00 28:06
2 Kosť Matyáš C/A Z A A Z A Z A A 150 2 300 11:00
3 Forst Albert A/A AZA Z A Z Z Z A Z 150 2 300 11:00